Zajrzyj do naszego działu z ebookami i znajdź coś dla siebie. Jeśli którakolwiek z pozycji spodoba Ci się, napisz do nas a dostaniesz dostęp, który umożliwi Ci przeglądanie wszystkich naszych materiałów. Kliknij tutaj i zobacz co możemy Ci zaproponować.
2018 © Wszyskie prawa zastrzeżone przez Harmony Coaching.
Powered by Zone Zero
GFX: DIZAJNOVA
izba coachingu
  • Newsletter

    Newsletter

  • Logowanie

    Zaloguj się

Harmony Coaching

Zmień rozmiar tekstu:

CZYM JEST COACHING?

Czwartek, 14 Luty 2013

Coaching to proces, który służy wspieraniu ludzi w osiąganiu tego, co chcą osiągnąć - lepszych wyników działań, zmiany w życiu, osiągnięcia określonego celu. Opiera się na relacji, partnerskim sojuszu między coachem a coachee (klientem), w ramach której tworzona jest przestrzeń dla pogłębionej refleksji nad działaniem, umiejętnościami, schematami myślenia czy przeżywanymi emocjami i ich zmiany.

Coaching ukierunkowany jest na praktykę - faktyczne wprowadzanie zmian i wkraczanie na nowe terytoria oraz koncentruje się na efektach. W podejściu coachingowym zakłada się, że klient jest kreatywny, odpowiedzialny i zdolny do zmiany, ponieważ posiada wszelkie potrzebne do tego zasoby i ma ogromny potencjał. Dlatego to on jest autorem zmian i to on je wskazuje.

Dzięki coachingowi klient jest w stanie określić, co jest dla niego ważne, odnaleźć to, co go hamuje oraz wzmocnić to, co go napędza i uruchamia jego naturalną motywację i zdolności. Ma okazję do poszerzenia swojej świadomości, nabycia nowych umiejętnosci, sposobów myślenia czy nawyków czy ich usprawniania.

Coaching jest procesem określonym w formie - ma swoją strukturę, której ramę trzyma coach. Wykorzystuje on całą swoją wiedzę i umiejętności, by w najlepszy możliwy i użyteczny dla klienta sposób stosować różne narzędzia, techniki i pytania coachingowe. Jego zadaniem jest pomóc wydobyć klientowi - czasem zaskakujące i rewolucyjne - jego własne rozwiązania i strategie. W tym kontekście istotą coachingu jest szacunek dla klienta, jego osobowości, świata wartości czy potrzeb.