Zajrzyj do naszego działu z ebookami i znajdź coś dla siebie. Jeśli którakolwiek z pozycji spodoba Ci się, napisz do nas a dostaniesz dostęp, który umożliwi Ci przeglądanie wszystkich naszych materiałów. Kliknij tutaj i zobacz co możemy Ci zaproponować.
2018 © Wszyskie prawa zastrzeżone przez Harmony Coaching.
Powered by Zone Zero
GFX: DIZAJNOVA
izba coachingu
 • Newsletter

  Newsletter

 • Logowanie

  Zaloguj się

Harmony Coaching

Zmień rozmiar tekstu:

Jak być sobą - w zgodzie z samą sobą

Poniedziałek, 08 Kwiecień 2013

Chcesz poczucia wolności, zgody na siebie, własne pragnienia i potrzeby. Chcesz czuć się sobą i nikomu nie musieć niczego udowaniać. Może chcesz odnaleźć odpowiedź, jak być sobą i co to właściwie znaczy dla Ciebie - bo czujesz, że nie do końca jesteś właścicielem swojego życia - rządzi Tobą przymus spełniania cudzych oczekiwań, przymus robienia wszystkiego najlepiej, czy robienia tak, jak inni - nawet, gdy chciałabyś inaczej. 

 A przecież masz prawo żyć tak, jak w głębi serca pragniesz. 

Czy jednak wiesz, jak to zrobić?

 

Być może Twoja historia zaczyna się tak, jak poniżej...


 • Była sobie dziewczynka, której rodzice powiedzieli, że pewne rzeczy, które dzieją się w ich domu są tajemnicą – zgodziła się.
 • Była sobie dziewczyna, która kochała motyle, ale tak bardzo chciała, żeby ją lubiono – zaczęła wstydzić się motyli, dopasowała się.
 • Była sobie matka, której mąż coraz więcej czas spędzał w pracy- sama opiekowała się dziećmi i domem, musiała dać radę – w końcu nie mogła zawieść, tego od niej oczekiwano.
 • Była kobieta zdradzona, która szybko zamknęła drzwi za małżeństwem – znów była silna, w pracy dopasowana, jako mama perfekcyjna – tylko uśmiech na jej twarzy był bardziej woskowy, niż niegdyś.
 • Była bizneswoman pnąca się do góry, która cały swój czas poświęcała na pracę i „nigdy nie chciała tracić czasu na bzdury” – by czasem ze zdziwienia drgnąć, że w lustrze patrzy na nią obca osoba, o której tak niewiele wie.
 • Wreszcie była też kobieta zagoniona, coraz mocniej zabiegająca o awans, na którą w domu czekały na nią dzieci jak „malowane” i „zarabiający” mąż – tylko jakoś nie mieli o czym rozmawiać, mijali się w pośpiechu i częściej planowali zakupy, niż swoje życie…

I tak by było po dziś dzień, gdybyte kobiety się nie zatrzymały, rozejrzały i po raz pierwszy nie zadały sobie pytań, czy tego właśnie chcą dla siebie, jak się czują, czego potrzebują i jak być sobą?
 A chciały, bagatela, być szczęśliwe same ze sobą, kochać i dbać o siebie i swych bliskich, tarzać się w radości i być spełnione w życiu.
 I rozpoczęły drogę ku szczęśliwości, a świat im sprzyjał…

Tą dziewczynką – dziewczyną – matką – kobietą może być każda z nas, tak samo, jak każda z nas może być szczęśliwa, kobieca i lekka, wewnętrznie wolna i w zgodzie ze sobą.

Czy chcesz zrobić pierwszy krok w tym kierunku?